magyar  •  english  •  deutsch
Drámaszínpad
Zenés Színpad
 »  Hírek

„Együttélés – együttműködés” konferencia - 2018. 05. 11.

„Együttélés 2018 - Adaptív tanulási környezet a tehetségeknek”

2018. május 11.

Karunk, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kara az idei tanévben immár ötödik alkalommal szervezte meg az „Együttélés – együttműködés” című rendezvényét, melyet minden évben az egyetem évfordulós alapítási ünnepségének napján tartunk. Az eseményt hagyományteremtő céllal hoztuk létre, a társadalmi érzékenység, együttműködés és elfogadás fejlesztése, a Magyarországon élő emberek sokszínűségének elismerése, jó gyakorlatok megismertetése, az előítélet-mentes elfogadás attitűdjének megerősítése érdekében. A rendezvényt a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

Az idei rendezvény témája a tehetség témakörével foglalkozott, olyan tehetséges gyermekekre és fejlesztési lehetőségeikre irányította a figyelmet, amellyel a többségi/intézményes nevelés keretei közt nem, vagy csak elenyésző számban foglalkoznak a pedagógusok.

A cigány gyermekek és a tehetség címmel tartott előadást Szabóné Dr. Kármán Judit. Természet-es kapcsolatról szólt Czippán Katalin, a hazai körökben elismert fenntarthatósági, környezeti nevelési és kommunikációs szakember előadása. Gyerekek és a médiaértés címmel hallgathattuk Katona Gergelyt, a Bűvösvölgy Magyarország első médiaértés-oktató központjának képviselőjét.

Workshopok keretében számos színes program várta az érdeklődőket. Bemutatkozott a Da Vinci TV és a Felelős Szülők Iskolája Tibenszky Moni Lisa vezetésével.

Az improvizáció jó hangulatát Harsányi Bence biztosította a Momentán Társulat képviseletében.

A Tehetség MÁSként című Workshop keretén belül több fogyatékkal élő tehetséges gyermek és fiatal felnőtt mutatkozott be. Magas intellektusú autisták mutatták be rajz és kognitív gondolkodásbeli tehetségüket. Kommunikációjuk és humoruk mosolyt csalt mindenki arcára.

Rátkai Lili paraolimpikon tornászunk talajgyakorlatát láthattuk és beszélt nekünk többek között családjáról és a mindennapokról.

A nem Adom Fel Együttes jó hangulatú koncertje zárta a rendezvényt. Sok, különös, nem mindennapi élménnyel gazdagodhattak a résztvevők.

Köszönjük a nagy létszámú érdeklődést!

A szervezők

Fotók
.:   Portálkezelői menü  •   Tartalom módosítása  •  Utolsó módosítás: 2018.05.24.   :.
2018 július
H K Sz Cs P Sz V
.: TANÍTÓKÉPZÉS A MÚLT ÉS JÖVŐ METSZETÉBEN :.
.: Információk Felvételizőknek :.
.: Továbbképzéseink :.
.: :.
.: Kárpát-medencei Tanítóképzők Központja:.
.: :.
19. Kárpát-medencei Kossuth-szónokverseny
2018. november 9. és 10. Részletek »
AZ ELTE TÓK OKLEVÉLOSZTÓ ÜNNEPÉLYE
2018. július 10.
„Együttélés – együttműködés” konferencia
ELTE TÓK, 2017. május 11. Részletek »
I. Kari Állásbörze - 2018. 04. 09.
Részletek »
Az ELTE TÓK I. helyezést ért el a felsőoktatási rangsorokban tanító és óvodapedagógus szakon
Tanító-óvó gyakorlati tájékoztatók időpontja
Részletek »
  © 2 0 1 4 - 2 0 1 8   E L T E   T A N Í T Ó -  É S  Ó V Ó K É P Z Ő  K A R       M i n d e n  j o g  f e n n t a r t v a .
Cím :: H-1126 Budapest, Kiss János altábornagy u. 40.    •    Telefon :: (+36 1) 487 8100    •    Fax :: (+36 1) 487 8196    •    Webform :: küldje el véleményét!