2021. novemberi kiegészítő szakirány-választás a tanítóképzésben

2021.10.22.
2021. novemberi kiegészítő szakirány-választás a tanítóképzésben

A tanító szakon a felvétel nem műveltségi területre történt (a nemzetiségi szakirányra felvettek kivételével), azonban a tanulmányok alatt egy műveltségi terület követelményeit teljesíteniük kell a hallgatóknak. A tanítói oklevelet szerzett pedagógus az általános iskola 1-4. évfolyamában minden tantárgyat, az 5-6. osztályban az adott műveltségterületnek megfelelő tantárgyat/tantárgyakat taníthatja.

Közvetlenül a felvételt követően, 2021. augusztusban a Neptunban az ún. szakirány-választási eljárásban a nappali tagozaton a tanító szakos angol és német műveltségterületekre lehetett csak jelentkezni.

A nappali tagozaton elérhető további műveltségterületekre irányuló, valamint a levelező tagozatos műveltségterületi választásra novemberben kerül sor.

A szakirány-választási eljárás részleteiről (jelentkezés módja, határidők, választható műveltségterületek) kérjük, tájékozódjon a tagozatának megfelelő hirdetményből!

Műveltségterületi választás nappali tagozaton

Műveltségterületi választás levelező tagozaton