7. Robotika, kódolás kisgyermekkorban konferencia

2024.04.23.
7. Robotika, kódolás kisgyermekkorban konferencia

Az ELTE TÓK Digitális Pedagógiai Tanszéke immár hetedszer rendezte meg a Robotika kódolás kisgyermekkorban konferenciáját. A konferencia napjainkra túlnőtt egy egyszerű egynapos rendezvény keretein. Mára a hazai robotika meghatározó, közösségteremtő tényezőjévé vált.  Idén jelent meg a konferencia előadásait tartalmazó tanulmánykötet, melynek folytatását a mostani konferencia anyagából is tervezzük. Idén olyan nagyszámú előadásjelentkezés érkezett, hogy a szigorú szempontok ellenére az eddigi három helyett négy szekcióban kaptak helyet. A fő területeink az óvodai, alsó tagozatos robotika mellett a sajátos igényű gyermekek fejlesztése robotikával és kódolással, valamint a tanítási órákon kívüli projektek, témaheti rendezvények bemutatása.

A konferencián a legkorszerűbb kódolóeszközöket és robotokat is megismerhették a résztvevők a Stiefel KFT és a Vígvári Rendszerház jóvoltából, akik a konferencia támogatói voltak.

A konferencia zárásaként értékes oktatási eszközöket sorsolt ki a Stiefel a résztvevők között, illetve a szekcióvezetők beszámoltak a saját szekciójukban folyó munkáról. A köznevelésben dolgozók kreditpontokat is kaptak a részvételért.

Fényképek