A gyermekkultúra értékei múzeumokban

2021.09.11.
A gyermekkultúra értékei múzeumokban

Kolosai Nedda, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar egyetemi docense előadást tartott az Apáczai Csere János Kar oktatási dékánhelyettesének meghívására Győrben Múzeumpedagógia offline és online gyakorlata címmel, 2021. augusztus 26-án 10 órától az Apáczai Csere János Kar Liszt F. u. 42. sz. alatti épületében. Az előadást személyes jelenléttel, valamint online a világ számos pontjáról - Litvánia, Olaszország, Ausztria, Svájc, Spanyolország, Argentína, USA, Kanada - követték pedagógusok, akik a diaszpórában magyar nyelvet és kultúrát tanítanak.

A továbbképzésnek minősülő előadás(oka)t követően a részt vevők kérdéseket tehettek fel, elmondhatták véleményüket tapasztalataikat a témában.  A Múzeumpedagógia offline és online gyakorlata című előadás célja az ELTE TÓK kutatási tényekre alapozott, a mindennapi pedagógiai gyakorlatot támogató kutatásainak és oktatásfejlesztési anyagainak népszerűsítése, a tanítóképzésben érdekelt egyetemek együttműködésének szakmai fejlesztése. A részt vevők távoktatási anyagokat is kaptak tanulásuk támogatásához, a magyar kultúra értékeinek éltetéséhez, ezekből itt is közreadunk néhányat.

ELTE TÓK–HETEDHÉT JÁTÉKMÚZEUM GYERMEKKULTÚRA- ÉS KÖZOKTATÁSFEJLESZTŐ SEGÉDANYAGAI:

A következőkben megismerkedhetnek a jelenlegi társadalmi helyzetre adaptált, online mini múzeumi séta lehetőségével. Amennyiben van rá módjuk, próbálják ki azonnal egy óvodás vagy kisiskolás gyermekkel együtt megtekinteni és meghallgatni az anyagokat.

Itt sétálhatnak a múzeumban virtuálisan.

Itt a virtuális barangoláshoz tartozó hanganyagokat találják meg.

Segédanyag, olvasnivaló tanítóknak és óvóknak, amennyiben szeretnének múzeumba látogatni gyerekcsoportjukkal.

Minden gondolatot, érzést, kérdést, ötletet szívesen fogadunk a kolosai.nedda@tok.elte.hu e-mail címre!