Kárpát-medencei digitális tananyaggyűjtemény és módszertani kézikönyv

2022.01.20.
Kárpát-medencei digitális tananyaggyűjtemény és módszertani kézikönyv

Útjára indult a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatásával és az ELTE TÓK közreműködésével megvalósult, Kárpát-medence tanulóinak készült digitális tananyaggyűjtemény

A Tanító- és Óvóképző Kar a kárpát-medencei magyar kulturális értékek feldolgozását elősegítő digitális tananyagfejlesztési projektben nyújtott módszertani támogatást. A Nemzetpolitikai Államtitkárság és stratégiai partnerei, köztük az ELTE TÓK által megvalósított projekt fő célkitűzése Magyarország egyik legnagyobb digitális feladatbankjának és módszertani támogató környezetének, az Okos Doboznak a tartalmi bővítése. A projektben a TÓK Digitális Pedagógiai Tanszéke vett részt, Dr. Lénárd András tanszékvezető, stratégiai ügyekért felelős dékánhelyettes vezetésével.

A projekt a végéhez ért, elkészültek az összes határon túli régiót felölelő, azok nemzeti kincseit; népdal- és mesekincsét, természeti képződményeit, gasztronómiáját, népviseleteit, hagyományait bemutató digitális tananyagok. Megjelent Lénárd András szerkesztésével a Határon túli digitális feladatok alkalmazását bemutató módszertani kézikönyv és 2022 január 19-én elkezdődtek a határon túli pedagógusok számára szervezett módszertani webináriumok is.