Könyvbemutató Értékteremtés – Metszetek a tanulás és tanítás kortárs kérdéseiből

2025.02.24.
Könyvbemutató Értékteremtés – Metszetek a tanulás és tanítás kortárs kérdéseiből

Az ELTE TÓK Társadalomtudományi Tanszéke és a GYIÖT közös szervezésében valósult meg február 20-án a könyvbemutató, amely Demeter Katalin 75. születésnapja alkalmából készült tanulmánykötetet állította középpontba.

Az eseményt Lehmann Miklós (ELTE TÓK) köszöntője nyitotta meg, majd Bauer Béla, a kötet szerkesztője (KJE Generációkutató Intézet) ismertette a kiadványt és kedvcsináló gondolatokat osztott meg a hallgatósággal.

A program részeként két kerekasztal-beszélgetésre került sor, amelyek során a résztvevők körbejártak a kötet által felvetett néhány témakört. Az első beszélgetést, amely az inklúzió és integráció kérdéseit vizsgálta, Kéri Hanna, másodéves közösségszervezés szakos hallgató (ELTE PPK) moderálta. Maszlag Fanni (ELTE PPK) a roma gyerekek integrálásának kihívásairól beszélt, míg Dr. Dósa Kata (Budapesti Corvinus Egyetem) a traumatudatosság jelentőségét emelte ki az oktatásban, különös tekintettel az LMBT+ egyetemi hallgatók helyzetére. A kerekasztal résztvevői, akik a kötetnek is szerzői, emellett jó gyakorlatokat is megosztottak.

A második kerekasztal a pedagógiai lehetőségekre és módszertanokra fókuszált, ezek apropóját a kötet bevezető tanulmánya adta, amely az oktatás céljáról és az ezzel kapcsolatos utópiákról szól. A beszélgetést Maszlag Fanni vezette, aki moderátorként is sok fontos szempontot adott a beszélgetéshez. A panel résztvevői Tóth Brigitta (ELTE TÓK), Ladáné Dauda Györgyi (ELTE TÓK) és Bárnai Árpád (Élményakadémia) voltak, akik a jelenlegi helyzet mellett az oktatás jövőbeli lehetőségeit is megvitatták egymással és a közönséggel.

Az esemény Demeter Katalin zárszavával ért véget, amely méltó lezárása volt a szakmai programnak.

Fényképek

Fényképek

0

/

0

0

/

0