Megjelent az ELTE TÓK Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszékén 2020. őszén rendezett A téboly menyasszonya című interdiszciplináris Hajnóczy Péter-konferencia szerkesztett tanulmánykötete. A tizenkét tanulmányból álló kötetet a szerkesztők, köztük tanszékünk oktatói közül Hoványi Márton, a nemrég elhunyt Hajnóczy-kutatók közül Reményi József Tamás és Szkárosi Endre emlékének ajánlottak. Az irodalomtudományi megközelítések mellett a jogtudományi és a pszichológiai diskurzus felől is megfogalmazódó vizsgálati eredmények az ELTE TÓK és a MűGond közös kiadványaként, az NKA támogatásával jelentek meg a konferenciával megegyező címen.
Az Eötvös Kiadó gondozásában megjelent angol nyelven Varga Emőke és Daróczi Gabriella kötete, mely az online piacon egyre népszerűbb, a nemzetközi kritikában, valamint több ország felső- és közoktatási platformjain egyre inkább teret nyerő új alkalmazástípus, az interaktív könyv tanórai felhasználhatóságát mutatja be.
A szerzők egy 2019-2020-ban, Magyarországon végzett, országos hatókörű projekt eredményeire építve igazolják, hogy a táblagépeken és okostelefonokon futtatható interaktív könyv hogyan teremt új lehetőséget a fiatal populáció szövegértési készségének fejlesztésében, irodalmi érdeklődésének fenntartásában, valamint digitális olvasáskultúrájának és szokásainak megalapozásában. A vizsgálat fókuszában Nemes Nagy Ágnes Ki ette meg a málnát?, Horgas Béla Mesélek a Zöld Disznóról és Arany János Családi kör című szövegeinek interaktív könyves adaptációi álltak. A szerzők Magyarországon elsőként folytattak ilyen irányú vizsgálatokat, az implementációhoz kidolgozva mérőeszközöket, valamint felépítve a kutatásba bevont pedagógusok érzékenyítésének a folyamatát is.
A kötet elérhető az ELTE Readeren.