Oktatói mobilitás

CEEPUS - Oktatói mobilitás

2023.01.27.
CEEPUS - Oktatói mobilitás

Hová lehet pályázni?

Jelenleg a következő országok akkreditált felsőoktatási intézményeibe lehet utazni CEEPUS támogatással: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Horvátország, Koszovó, Lengyelország, Macedónia, Moldova, Montenegró, Románia, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia.

Mire lehet pályázni? - Megvalósítható tevékenységek

  • Klasszikus hálózati tevékenység (hallgatói és oktatói mobilitás, intenzív kurzus, csoportos hallgatói szakmai tanulmányút szervezése)
  • Klasszikus hálózati tevékenység + közös programok fejlesztése / bevezetése
  • Közös tanulmányi programok fejlesztése / bevezetése
  • Tanári mobilitás esetén 6 tanítási óra, ill. konzultáció / hét
  • Együttműködési megállapodásokat csatolni lehet a pályázathoz
  • nem képezhetik a CEEPUS hálózati pályázat tárgyát tudományos kongresszusok, konferenciák szervezése!

Hogyan lehet pályázni?

OKTATÓKÉNT csatlakozhat már meglévő hálózathoz vagy létrehozhat hálózatot.

Új CEEPUS hálózat létrehozását vagy egy meglévőhöz való csatlakozást bármelyik főállású oktató kezdeményezheti az intézményi koordinátornál, amennyiben ezt a tanszékvezető vagy az intézményvezető támogatja. CEEPUS hálózat az a szervezeti keret, amelyben az oktatók és hallgatók mobilitása megvalósul. A CEEPUS program célja az oktatás fejlesztése, ezért kongresszusok, konferenciák szervezése illetve kutatási tevékenység nem képezhetik a CEEPUS hálózati pályázat tárgyát. A csereprogram a hallgatói/oktatói mobilitáson túl támogatja az egy-egy szakterületen megszervezett intenzív kurzusokat, nyári egyetemeket és hallgatói szakmai kirándulásokat.

  1. Csatlakozás meglévő hálózathoz
    Már működő hálózathoz való csatlakozási szándék esetén a címek és témaleírás alapján érdemes keresni a hálózatok között, majd felvenni a kapcsolatot a hálózati koordinátorral. Az eddigi hálózatok listája, a hálózatok tematikája, leírása és a részt vevő partnerek elérhetőségei a www.ceepus.info oldalon a Network menüpont alatt érhető el.
     
  2. Új hálózat létrehozása
    Új hálózat alakításához való partnerkeresés esetén pedig a különböző hálózatok partnerei között lehet böngészni, és közvetlenül velük felvenni a kapcsolatot. Egy CEEPUS hálózatot legalább három CEEPUS országból egy-egy felsőoktatási intézmény szervezeti egységei (lehet egy intézmény, egy kar vagy akár egy tanszék) alakítanak ki. 

Hálózatok létrehozásának és működtetésének részletes leírása.

A pályázatok beadásának határideje: minden év január 15. (éjfél)

 

OKTATÓKÉNT egyéni mobilitási pályázat benyújtása kétféleképpen lehetséges:

  1. Hálózaton belüli együttműködések keretében
    Jelenleg az ELTE TÓK az alábbi hálózat munkájában vesz részt: CIII-HR-1005-04-1819 Educational Systems in Central Europe
    ELTE TÓK hálózati koordinátora: Dr. habil. Hercz Mária

    Hálózatban résztvevő partnerintézmények

    Hálózat kutatási témája

    Amennyiben ennek a hálózatnak a témája a pályázó számára releváns, hálózati mobilitási pályázat nyújtható be. Az intézmény által kiírt pályázati felhívásnak megfelelően a lehetséges ösztöndíjasok kiválasztását a hálózat helyi koordinátora végzi.

    A Hálózaton belüli pályázatok beadásának határideje:
  • őszi félévre (szeptember 1. - január 31.): június 15. (éjfél)
  • tavaszi félévre (február 1. - augusztus 31.): október 31. (éjfél)
     
  1. Hálózaton kívüli, FREEMOVER mobilitások
    Ha az oktató az ELTE TÓK-on belül nem talál megfelelő CEEPUS hálózatot, akkor freemoverként van lehetősége bekapcsolódni a programba, amennyiben más hálózatok nem használták fel a rendelkezésükre álló kereteiket. Freemover pályázat beadására így a tavaszi szemeszterre van lehetőség. Az őszi szemeszterre szólóan külön felhívás esetén nyújtható be pályázat, melyet honlapunkon teszünk közzé nyár elején.

    A Freemover pályázatok beadásának határideje:
  • freemoverként az őszi félévre (szeptember 1. - január 31.): külön felhívás esetén a felhívásban szereplő információk szerint
  • freemoverként a tavaszi félévre (február 1. - augusztus 31.): november 30. (éjfél)
     

A pályázat benyújtásának menete

Bővebb információ a pályázás menetéről és a csatolandó dokumentumokról az alábbi honlapon érhető el:

A pályázatokat a regisztrációt követően a Ceepus honlapján kell leadni!

Az ösztöndíjat a fogadó intézmény országa fizeti, mely a CEEPUS központi honlapján az adott ország zászlaja alatt tekinthető meg.

További információ a kari koordinátortól: Nemes Zsófia.