Tippek mobilitás tervezéséhez

Tippek mobilitás tervezéséhez

2022.06.08.
Tippek mobilitás tervezéséhez

Oktatói mobilitás

Az oktatói mobilitási pályázat a három pályázati típus közül a legkötöttebb, mert csak olyan egyetemekre lehet menni, mellyel a TÓK-nak szerződése van.

Kapcsolatlétesítéshez, ha nincs közvetlen oktatói kontakt az egyetemen, az ottani Erasmus koordinátornak érdemes írni (az elérhetőségek a partneregyetem listán megtalálhatóak).

Az emailben célszerű megírni, hogy milyen céllal szeretne adott oktató az egyetemre menni (mi a szakterülete a Karon, milyen oktatási tevékenységet szeretne kint végezni, mikor szeretne menni hozzájuk stb.). A koordinátor ennek ismeretében tudja a kérést továbbítani az illetékes tanszéknek, kollégának.

Mobilitás tervezése során fontos észben tartani, hogy az oktatói mobilitásban min. 8 óra (8x45 perc) megtartása kötelező. Ezt a pályázó és a fogadóegyetem egyezteti, hogy a kint tartózkodási idő alatt hogyan tudja megtartani.

A mobilitás időtartama: min. 2, max. 5 nap.

Nem oktatási célú oktatói mobilitás, illetve személyzeti mobilitás

Az oktatói mobilitással ellentétben ez a típus nem kötött, a pályázók az Európai Unió bármely országában bármely intézményt – legyen az egyetem, könyvtár, múzeum stb. – választhatják célintézményükként. Ebben az esetben a TÓK-nak nincsen partnerlistája, a pályázó maga keres intézményt (pl.: kutatási területének megfelel, korábbi meghíváson alapuló intézmény stb.).

A nem oktatási célú oktatói mobilitás típusai lehetnek: pl. szakmai és nyelvi kompetenciafejlesztő képzés, árnyékprogram (job shadowing), tanulmányút, szakmai együttműködéseket előkészítő vagy azok fenntartását és fejlesztését segítő találkozó, terepmunka (field work).  A mobilitás időtartama: min. 2, max. 60 nap (ebből az ELTE 14 napot tud ösztöndíjjal támogatni, de tervezhető ennél hosszabb látogatás is).

A személyzeti mobilitás célja adott partneregyetem megismerése, jó gyakorlatok cseréje, esetlegesen Staff Week-en vagy nyelvi képzésen való részvétel. A mobilitás időtartama: min. 2, max. 5 nap.

Ezen pályázati típusokkal lehetőség van nemzetközi Staff Week-en való részvételre is. Ezeket a lehetőségeket az alábbi WEBOLDALON gyűjtjük össze, minden szükséges információval ellátva.

Az célintézménnyel minden esetben fel kell venni a kapcsolatot, mert hivatalos meghívó levélre / emailre szüksége van a pályázat érvényességéhez. A kapcsolatlétesítő emailben érdemes megírni, hogy honnan van a pályázó, mi a szakterülete, mi célból keresi őket, mikor szeretne látogatást tenni stb. Feltétlen kiemelendő, hogy nem oktatási céllal keresi őket a pályázó mert, ha így lenne, akkor a Karnak szerződést kell kötni velük (ez persze megtörténhet a későbbiek során, ha azt arra érdemesnek találja pályázó is és a Kar is).

Mindegyik pályázat esetében, amikor kapcsolatba lépünk adott egyetemmel, mindig fogalmazzuk meg a konkrét célkitűzéseinket, hogy az egyetemek könnyen tudjanak rá reagálni, illetékes kollégákkal azonnal egyeztetni. Így megkímélhetjük magunkat a rengeteg email váltástól.

Amennyiben bármilyen segítségre van szüksége a pályázónak a kapcsolatlétesítésre, keresse bátran a kar Erasmus koordinátorát: Romanoczki Ildikó.