Több mint 400-an vettek át diplomát az ELTE Savaria Egyetemi Központ július 12-én megtartott Diplomaosztó ünnepségein a szombathelyi Agora – Művelődési és Sportházban.
A Savaria Egyetemi Központ 2017. február 1-től csatlakozott az ELTE működési köréhez, ekkortól a szombathelyi karok az Eötvös Loránd Tudományegyetem részeként, az ELTE szakmai felügyelete alatt működnek tovább.
Márkus Éva, az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar (TÓK) dékánja köszöntője elején kiemelte a 22 tanító szakon végzett frissdiplomást. Emlékeztetett arra, hogy a diploma nem csupán egy képzés végét jelenti, hanem egy életre szóló elköteleződést. A tanítás nem zajos, gyakran nem eredményez tapsot vagy reflektorfényt, de minden gyermek első olvasott mondata, rajza vagy pályaválasztása a pedagógus munkájának eredménye, mondta. A tanítók felelőssége, hogy értékeket közvetítsenek, és meghallják a gyermeket akkor is, amikor az épp csendben van. A végzősöket arra buzdította, hogy induljanak el tudással, szívvel és hittel, mert amit csinálnak, az valóban számít.
A Diplomaosztó ünnepségeken immár hagyomány az újdiplomások fogadalomtétele, akik jobb kezüket a szívükre téve hitet tesznek arról, hogy az esküben foglaltakat egész életükben híven megtartják.
Az összefoglalót lejegyezte: Tihanyi-Konda Szilvia
A fotókat készítette: Tóth Fotó Kft