Nemzetköziesítés
Az ELTE TÓK életének integráns része a nemzetköziesítés az oktatás és a kutatás terén egyaránt. A nemzetköziesítési folyamatok elősegítésére a Kar 2019-ben Nemzetközi Bizottságot hozott létre, ahol a TÓK az egyetem nemzetköziesítési stratégiáját követve igyekszik folyamatosan fejleszteni nemzetközi jelenlétét
A mobilitási lehetőségeket tekintve a Kar olyan programokban vesz részt, mint az Erasmus+, a Campus Mundi, a Makovecz Program és Ceepus hálózatok. Ezekben a programokban, főleg az Erasmusban, a Karnak több mint 50 partnerszerződése van, mellyel kölcsönös hallgatói, oktatói és személyzeti mobilitásokat lehet megvalósítani.
A Kar még nem rendelkezik Mobilitási Ablakkal, azonban van egy kurzusekvivalencia rendszere, mellyel a mobilitáson résztvevő hallgatókat segíti a külföldi tanegységek Kari beismertetését.
A Kar több éve rendelkezik angol nyelvű képzésekkel is. 2019-ben indult a Kindergarten Education BA program, 2024-től pedig már az Early Childhood Education BA program is elérhető. Ezzel a lehetőséggel a Kar bekapcsolódott olyan ösztöndíj programokba, mint a Stipendium Hungaricum, a Diaszpóra Felsőoktatási Ösztöndíjprogram vagy az Ösztöndíjprogram Keresztény Fiataloknak.
A kutatások területén kollégáink egyre több nemzetközi téren jelennek meg mind egyénileg, mind projektben. Pályázati kutatási együttműködések tekintetében kiemelkedők az Erasmus+ KA2-es projekt adta lehetőségek és eredmények.
A kutatások terén prioritásként kezeljük a nemzetközileg is versenyképes kutatások, publikációk megszületését. A Scimago rendszerében nyilvántartott folyóiratcikkekről és további nívós publikációkról az alábbi oldalunkon számolunk be
A Kar lehetőség szerint minden évben képviselteti magát a Kárpát-medencei Magyar Nyári Egyetemen is.
A Kar részt vesz a CHARM-EU projektben is.