In Memoriam

2017.05.31.
In Memoriam

Búcsúzunk dr. Tárczy Szilviától

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy dr. Tárczy Szilvia, a Tanító- és Óvóképző Kar Tanulmányi Hivatalának munkatársa 2017. május 18-án, életének 63. évében elhunyt. Szeretett munkatársunk emlékét megőrizzük.

Szilvia 1984 óta dolgozott az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. Munkaviszonyának több mint három évtizedes fennállása alatt többféle munkakörben és több karon is bizonyította szakmai kiválóságát. Dolgozott kollégiumi tanárként, a Bölcsészettudományi Karon egyetemi tanársegédként, majd tudományos munkatársként. Doktori disszertációját a XVI-XVIII. század társadalmi változásainak politikai-filozófiai vonatkozásairól írta. 2001-ben szerezte meg doktori végzettségét.

Munkáját idővel adminisztrációs területen folytatta: először a Bölcsészettudományi Karon, majd a Pedagógiai és Pszichológiai Karon, ezt követően a Tanító- és Óvóképző Karon dolgozott a Tanulmányi Hivatalban. Munkakörtől és beosztástól függetlenül munkáját mindig a rá jellemző alapossággal, motiváló precizitással végezte. A hallgatókat is pedagógusi felelősséggel és érzékkel segítette. Munkatársai számára is mindig volt tartalékban pár kedves szava és mosolya. Hiányozni fog.

„Nem múlnak ők el, kik szívünkben élnek, hiába szállnak árnyak, álmok, évek.”
(Juhász Gyula: Consolatio)